Dantų implantacija

Implantacija –  moderniausias ir efektyviausias būdas atkurti prarastus dantis. Netekus danties – į kaulą įsriegiamas nedidelis varžtelis, kuris pakeičia natūralią danties šaknį, atkurdamas jo funkciją. Kai implantas pilnai prigijęs su kaulu, pradedamas protezavimo etapas – gaminamas dantų vainikėlis, tiltelis ar viso lanko dantų protezas.


Kodėl implantacija?

Egzistuoja ne vienas dantų atkūrimo būdas, tačiau implantacija pasižymi vienu iš geriausių sprendimų. Prarastų dantų atkūrimui renkantis implantacijos metodą išsaugomi greta esantys dantys, atstatomas ne tik danties vainikas, bet ir šaknis, kuri apsaugo kaulą nuo nykimo, o veido formą – nuo priešlaikinio senėjimo. Taip pat dantų implantais atkurti dantys atrodo ir yra jaučiami tarsi natūralūs. Implantacija – ilgalaikis ir patikimas sprendimas.

Implantacija:

Implanto įsriegimo operacijos metu gali būti įsriegiamas vienas ar keli implantai, atliekama papildoma kaulo augmentacija, tad vizito laikas paskiriamas individualiai. Implantacija atliekama taikant vietinę nejautrą, tad procedūra yra neskausminga. Gydytojas padaro pjūvį dantenose iki kaulo, įsriegia implantą, įsuka gijimo galvutę ir užsiūna. Praėjus 3-6 mėn. po implantacijos gali būti pradedamas protezavimo etapas.

Pasiruošimas implantacijai:

Pirmiausia, būtina gydytojo konsultacija dėl implantacijos. Gydytojas pateikia sprendimus arba kelis gydymo būdus. Supažindinus pacientą su gydymo indikacijomis, kontraindikacijomis, galimomis komplikacijomis, gydymo kaštais bei terminais – sudaromas gydymo planas. Gydymo plane išdėstoma gydymo eiga, nustatoma preliminari gydymo kaina. Taip pat konsultacijos metu įprastai atliekama 3D kompiuterinės tomografijos nuotrauka – tai tiksliausias rentgenologinis diagnostikos metodas, naudojamas odontologijoje. 3D nuotrauka suteikia išsamią informaciją apie paciento kaulinio audinio būklę ir bendrą žandikaulio padėtį. Gydytojas odontologas, matydamas išsamią informaciją, gali užtikrinti tikslesnę dantų gydymo eigą.

Tam tikrais atvejais, pavyzdžiui esant tam tikroms ligoms, vartojant tam tikrus vaistus – implantacija negalima, tad gydytojas parinks kitą dantų atkūrimo būdą.

Po konsultacijos, esant poreikiui, turi būti atliekamos būtinos procedūros, kurias reikalinga atlikti iki implantacijos (pvz. danties ar šaknies šalinimas, kaulo augmentacija). Prieš implantaciją būtina atlikti ir profesionalią burnos higieną.

Pirmąją parą rekomenduojama nedirbti fizinio darbo, daugiau laiko praleisti sėdimoje padėtyje, o atsigulus, kad galva būtų aukščiau, pasidėti antrą pagalvę. Pirmąją parą negalima skalauti burnos ir vartoti karšto maisto bei gėrimų. Implantų neturi veikti mechaninis krūvis kramtant, todėl valgyti reikia minkštos konsistencijos, nekarštą maistą priešinga puse. Norint sumažinti patinimą, prie žando rekomenduojama priglausti šalčio-ledo paketą, suvyniotą į servetėlę ar rankšluostį. Šaldoma 15 minučių su tokios pačios trukmės pertraukomis iki vakaro. Po implantacijos keletą valandų iš žaizdos gali nestipriai kraujuoti. Dėl to seilės gali nusidažyti rausva spalva. Dažniausiai kraujavimas sustoja po kelių valandų. Visi paskirti geriami vaistai ir nosies lašai vartojami jau nuo pirmos dienos po operacijos taip, kaip nurodė gydytojas.

Burnos higiena: Antrą dieną po operacijos reikia atnaujinti burnos higieną: tris kartus per dieną dantų pasta ir šepetėliu valyti dantis, o išsivalius skalauti burną 0.2% chlorheksidino tirpalu. Skalaujant šiuo tirpalu prieš tai neišsivalius dantų gali patamsėti dantys. Jei burnoje matomos implantų galvutės, nuo trečios dienos reikia pradėti jas valyti dantų pasta ir šepetėliu, nepaisant negausaus kraujavimo iš dantenų.

Sportas: Pirmąją savaitę nerekomenduojama sportuoti.

Mityba: Pirmąją savaitę po operacijos reikia rinktis minkštesnį, žaizdos netraumuojantį maistą.

Siūlai: Visi siūlai išimami po 7-10 dienų.

Rūkymas ir alkoholis: Rūkymas gali labai pakenkti žaizdos gijimui ir implanto prigijimui. Rekomenduojama nerūkyti mažiausiai dvi savaites po operacijos. Alkoholio rekomenduojama nevartoti septynias dienas po operacijos.

Antrąją savaitę, išėmus siūlus, galima vėl vartoti įvairios konsistencijos maistą, tačiau kramtyti reikia priešinga puse. Nuo antrosios savaitės nebereikalingi vaistai. Grįžtama prie įprastos burnos higienos, o chlorheksidino tirpalas pakeičiamas paprastu vandeniu arba komerciniais burnos skalavimo tirpalais.

Daugelyje atvejų implanto prigijimas būna sėkmingas, tačiau kaip ir po kiekvienos operacijos – gali atsirasti komplikacijos. Gali pasireikšti pooperacinis kraujavimas, infekcija implanto zonoje, uždegimas. Visų rekomendacijų laikymasis sumažina komplikacijų rizikas. Jeigu praėjus keletui dienų po operacijos savijauta ima blogėti, kamuoja bendras silpnumas, pakyla temperatūra, operuotoje srityje stipriai patinsta audiniai, skauda nuryjant seiles, sumažėja išsižiojimas ar skundžiatės kitais negalavimais – kreipkitės į implantavusį gydytoją.


Specialistai:

Gyd. Odontologas
Donatas Kalkys

Vieno implanto įsriegimo operacija ICX implantas

550-600 Eur

Vieno implanto įsriegimo operacija ICX Liquid implantas

600 Eur

Vieno implanto įsriegimo operacija Straumann Roxolid implantas

700 Eur

Vieno implanto įsriegimo operacija Straumann Roxolid Liquid implantas

750 Eur

Gijimo galvutės užsukimas

0-80 Eur